Yabancı Dil Politikası

3 yaştan itibaren anaokulumuzda, gün boyu anadili yabancı olan İngilizce öğretmenleri ve sınıf öğretmenlerinin işbirliği ile doğal ortamında yabancı dili öğrenir; ayrıca yabancı dil derslerinde eğitim ve becerilerini geliştirme fırsatı bulurlar. İngilizce öğretmenlerimiz, İngilizce derslerinin yanı sıra, sınıf öğretmenleri ile derslere girerler ve gün boyunca öğrencilerimiz ile vakit geçirirler.

Öğrencilerimiz 3. sınıfın sonundan itibaren uluslararası geçerliliği olan Cambridge ESOL – Young  Learners sınavlarına katılarak başarı sertifikalarını alırlar.

3.sınıftan itibaren öğrencilerimiz; Fransızca veya  Almanca  dillerinden birini seçerek eğitim almaya başlarlar. Öğrencilerimiz, ikinci yabancı dil eğitiminde 8. sınıf sonunda, Avrupa Ortak Dil Çerçeve Programı’na göre A2 seviyesine ulaşmaktadırlar. Öğrencilerimiz, Fransızcada, tüm Avrupa ülkeleri tarafından onaylanan DELF Sınavı’na, Almancada FIT Sınavı’na A1–A2 düzeyinden girmekte ve dil becerilerini sertifika ile belgeleyebilmektedirler.

Bodrum Marmara Koleji Özel Lisesinde; 9. sınıftan başlayarak İngilizce dersleri içerisinde IB programına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. IB diploması; yurt içi ya da yurt dışı üniversitelerini hedefleyen öğrencilerimiz için İngilizce yetkinliğini kanıtlayan, gerekli ve geçerli bir diplomadır.