İmkanlarımız

YEMEKHANE
Marmara Koleji Mutfağı; alanında uzman ve deneyimli kalite ve hijyene önem veren personele sahiptir. Yemeklerimiz, teknolojinin ve ustalığın ileri düzeyde uygulandığı modern tesislerimizde titizlikle üretilmektedir. Öğrencilerimizin sağlıklı, dengeli ve hijyenik beslenmelerinin kontrolünü sağlamak amacıyla yemekhanemiz belirli periyotlarda kalite kontrol denetimlerinden geçmektedir. Alınan gıda ve su numuneleri kurumumuz bünyesinde bulunan gıda laboratuvarında gıda maddeleri tüzüğüne uygun olarak analiz edilmektedir.

Okul mönülerimiz Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Uzman Diyetisyenleri tarafından hazırlanmaktadır. Mutfağımız günlük ortalama 1000 kişiye hizmet vermektedir.

SAĞLIK HİZMETİ
Revirimizde uzman hemşiremiz günün her saatinde Marmara Ailesinin hizmetindedir.

Okulumuzda kullanılan içme suları periyodik olarak bakteriyolojik ve biyokimyasal incelemeler için gönderilmektedir.

Okulumuz mutfak ve yemekhanesi sağlık açısından denetlenmekte, ilgili personelin periyodik mikrofilm ve portör muayeneleri yapılmaktadır.

Gıda ile ilgili çalışan ekibin, hazırlanan talimatlar doğrultusunda hijyen kurallarına uygun çalışıp çalışmadıkları bir sistem dahilinde hemşiremiz tarafından takip edilmektedir.

GÜVENLİK
Bodrum Marmara Koleji'ne otapark kapısından giriş yapılmaktadır. Giriş kapısında 24 saat güvenlik elemanları bulunmaktadır.

Okul başlangıç ve bitiş saatleri dışında çeşitli sebeplerle velileri nezaretinde okuldan ayrılan öğrenciler için ilgili müdür yardımcılarından alınan izin belgeleri güvenlik departmanına verilir.

Bodrum Marmara Koleji bünyesindeki bütün binalar depreme %100 dayanıklı olarak inşa edilmiştir. Okulumuzda depremle ilgili seminerler ve tatbikatlar yapılarak hem personel hem öğrenciler bu konuda bilinçlendirilmektedir.

HALKLA İLİŞKİLER
Halkla İlişkiler Birimi, Bodrum Marmara Koleji'nin kurum kimliğinin, kurumun çalışanları, hedef grupları ve kamuoyunda algılanması, tanınması ve geliştirilmesi yönünde kurumumuzun kalite politikası ve stratejik hedefleri doğrultusunda halkla ilişkiler, basın ve tanıtım etkinliklerini yürütür.

Bu birimle, Kolejimizde ve bünyesinde bulunan Halikarnassos Kültür Merkezi'nde düzenlenen her türlü etkinlik ve öğrencilerimizin çeşitli alanlarda elde ettikleri başarılar, hazırlanan basın bültenleri yoluyla basına ve kamuoyuna duyurulur, bu yolla medyanın okulumuzla ilgili gelişmeleri, haberleri yakından takip etmesi sağlanır.

Bodrum Marmara Koleji'nde organize edilen kültür, bilim, sanat, spor vb. içerikli seminer, sergi, konser, tiyatro, sempozyum, panel, konferans, toplantı, tören, festival vb. etkinliklerin ve öğrencilerin öğretmenleri yönetiminde hazırladıkları sunum ve gösterilerin gerçekleşmesinde, diğer birimlerle koordineli olarak çalışır. Bu organizasyonların gerekli veli duyurularını ve iletişim bültenlerini, yazılı materyal, e–posta ve sms yolu ile veliye ve ilgili basın kuruluşlarına duyurulmasını sağlar.

Ayrıca, Kolejimizin tüm basılı materyaller, her türlü yazılı ve görsel dokümanlar bu birim tarafından hazırlanır.

Velilerimiz, [email protected] adresine e – posta göndererek ya da sözlü iletişime geçerek birime ulaşabilirler. İletişimde yaşanabilecek aksaklıkları engellemek için değişen veli telefon, e – posta, ev ve iş adreslerinin birime ulaştırılması çok önemlidir.

MUHASEBE BİRİMİ
Muhasebe servisi; okula kayıt yaptıran öğrencilerin eğitim ve öğretimle ilgili finansal işlemlerini yürüten, öğrenci cari hesaplarını takip eden, fatura düzenini sağlayan birimdir. Kayıt yenileme döneminde velilerimiz muhasebe servisine gelerek kayıt yenileme işlemlerini yaparlar. Kurumumuz velilerimize çeşitli ödeme seçenekleri sunmaktadır. Muhasebe birimi ayrıca, gelir-gider bütçesinin oluşumu, resmi kurum ve kuruluşlara, yasalar ile belirlenmiş olan bildirimleri ve yazışmaları yapar.

Veli Mektupları

Siz Değerli Velilerimizden gelen görüş ve yorumları okumak için lütfen tıklayınız.