Kayıt Bilgileri

ÖĞRENCİ KAYIT VE NAKİL İŞLEMLERİ

  • Öğrenci kayıt ve nakil işlemleri MEB İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne uygun olarak e-okul üzerinden yapılır.
  • Özel Marmara İlkokulu’na kayıt yaptırmak isteyen öğrenci velileri, okulumuzun eğitim-öğretim programı ile ilgili bilgi almak için okul idaresinden randevu alırlar. İlgili birimin eğitim yöneticisi tarafından öğrenci velisi ile yapılan görüşmede günlük işleyiş, müfredat programı, okulumuzun çerçeve programı, okutulan dersler, ders programı, ölçme-değerlendirme sistemi, veli-öğretmen iletişim sistemi, etkinlikler, okul sonrası ve hafta sonu çalışmaları, okul ücreti hakkında detaylı bilgi verilerek okul tanıtımı yapılır.

BİRİNCİ SINIFA KAYIT

  • 1. sınıfa kayıt olacak öğrencilerle, öğrencinin okul olgunluğuna ulaşıp ulaşmadığını izlemek ve öğrenciyi tanımak amacıyla oyun ortamında bireysel bir rehberlik görüşmesi yapılır. Görüşme sonunda edinilen bilgiler veli ile paylaşılır.
  • Öğrencilerin şubelerine yerleştirilmesi çalışması sırasında her öğrenci için kaydedilmiş rehberlik görüşmesi raporları dikkate alınır.

ARA SINIFLARA KAYIT

  • 2, 3 ve 4. sınıflara kayıt başvurusunda bulunan öğrencilerle öncelikle bir rehberlik görüşmesi yapılır ve ardından sınıf seviyelerine göre sınav uygulanır. Yapılan görüşmenin ve sınavın sonucu veli ile paylaşılır. Öğrencinin okul değiştirmesi rehberlik açısından olumlu görülüyorsa kayıt onaylanır.
  • Ara sınıflarda boş kontenjan olması durumunda başvuru sırasına göre ‘MEB İlköğretim Kurumları Yönetmeliği Nakil İşlemleri’ ne uygun olarak nakil işlemleri yapılır.
  • Ara sınıflara sınavla gelen öğrenciler, yönetmelik gereğince geldikleri öğretim yılı için burs başvurusunda bulunamazlar ancak bir sonraki öğretim yılı için başvuruda bulunabilirler.

 Önemli Not: Kayıt tarihimiz kontenjanımızla sınırlıdır.

Veli Mektupları

Siz Değerli Velilerimizden gelen görüş ve yorumları okumak için lütfen tıklayınız.