Öğretim Başarılarımız

2020 Üniversite Başarı Tablomuz Tıklayınız

2019 Üniversite Başarı Tablomuz Tıklayınız

2018 Üniversite Başarı Tablomuz Tıklayınız

2017 Üniversite Başarı Tablomuz Tıklayınız

01-06 Şubat 2021 tarihinde Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği tarafından gerçekleşen 25.Ulusal Avrupa Gençlik Parlamentosu’nda (25th National Selection Conference of EYP Turkey) ülkemizi başarıyla temsil eden Özel İstanbul Marmara Lisesinin EYP Kulübü üyesi 10.sınıf öğrencimiz Alara Saygı, önümüzdeki günlerde Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleşecek olan 93.Uluslararası Avrupa Gençlik parlamentosunda (93rd International Session of the European Youth Parliament) da Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanmıştır

Özel Marmara Koleji 11-C sınıfı öğrencilerinden Defne Atlı, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Damla Destanoğlu danışmanlığında, Feyziye Mektepleri Vakfı tarafından düzenlenen “Kurmacadan Sahneye Roman Kahramanları” canlandırma yarışmasına katılmıştır.

Defne Atlı, Sabahattin Ali’ye ait “Kürk Mantolu Madonna” romanından “Maria Puder” karakteri için sergilediği başarılı performansla ikincilik ödülü almaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinin Açtığı Sanal Gerçeklik Yarışmasında Yarı Finale Kalan 8 Proje Arasında, Özel Marmara Fen Lisesi 9.Sınıf Öğrencilerimizden,

Ahmet Selim Taşaltın 4. Olarak Mansiyon Ve 500 Tl Para Ödülü İle Ödüllendirildi.

10. Sınıf Öğrencilerimizden Barkın Baycan Ve Ecem Arslan 3. Olarak 1500 TL Para Ödülü İle Ödüllendirildiler.

Okulumuz 11-IB sınıfı öğrencilerinden Ece Bakbaşa’nın, bu yıl 52’ncisi düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na başvurusu ilgili jüri tarafından değerlendirilmiş ve Ece Bakbaşa, Bölge Yarışması’na katılmaya hak kazanmıştır.

Özel Marmara Koleji öğrencilerinden Vahit Ozan Poşluk, Lara Koçtürk, Zarife Deniz Sarısözen, Ege Çınar, Ekin Ada Özmen, Alara Saygı ve Talha Aksar, Tarih Öğretmeni Zülal  Eroğlu  ve İngilizce Öğretmeni Sitem Sipahi’nin danışmanlığında 24-28 Mart  2021 tarihleri arasında  EYP (Avrupa Gençlik Parlamentosu) çalışmaları kapsamında  gerçekleşen  4. EYP  IMPACT Türkiye Dijital Forumu’na katıldılar. Konferansta “Kelebek Etkisi: Küçük Eylemler Büyük Sonuçlar” teması ile işlenen siyasi, sosyal, ekonomik konular ilgili komiteler tarafından profesyonel liderler rehberliğinde tartışıldı. Açış konuşmasını başarılı kadın girişimci Münteha Adalı’nın yaptığı konferansta gençler, girişimcilik ve başarı arasındaki ilişkide karşılaşılan zorluklarla mücadele hakkında farklı bakış açıları edindiler. Türkiye’nin çeşitli okullarından seçilen 80 delegenin katıldığı EYP konferansı İngilizce gerçekleşti. Değişen çağın sorunlarına çözümler arayan öğrencilerimiz, programı başarı ile tamamladıkları için sertifika almaya ve EYP üyesi olmaya hak kazandılar.

Özel Marmara Koleji öğrencisi Çiğdem Çıtak, girdiği yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olarak AFS kültürler arası değişim programında, bir eğitim-öğretim yılını yurt dışında okuma hakkını kazanmıştı. 2016-2017 eğitim öğretim yılında 10. sınıfı İtalya’nın Treviso şehrindeki “Liceo Primo Levi” okulunda okuyan öğrencimiz, bu yıl okulumuza dönerek 11-IB sınıfında yeni eğitim öğretim yılına başlamıştır.

Öğrencimiz, İtalya’da farklı bir kültürde öğrenci olmanın kendisi için zorlu bir deneyim olduğunu,  bu zorlukları yaşamanın ufkunu geliştirdiğini ve kendisine olgunluk kazandırdığını söyledi. İtalya’da İtalyanca öğrenen Çiğdem Çıtak, sıradaki hedefinin önümüzdeki ay sınava girerek İtalyanca B2 sertifikasını almak olduğunu belirtti.

Okulumuz Münazara Kulübü öğrencilerinden Melisa Ulufi, Melisa Erben ve Aybüke Gökçek 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Acıbadem Üniversitesinde gerçekleştirilen ACU OPEN’a katılmışlardır. Elli dört okul ve yüz sekiz konuşmacının katıldığı turnuvada kulüp öğrencimiz 12-IB sınıfından MELİSA ULUFİ turnuvanın “EN İYİ KONUŞMACI”sı seçilmiştir. Öğrencimizi başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

Özel Marmara Fen Lisesi 10-A sınıfı öğrencisi Çiçek Yavuz , “The Bussiness Insider”da Amerika’nın en iyi okulları arasında yedinci sırada yer alan ve daha önce hiçbir Türk öğrencinin kabul edilmediği The Hotchkiss School’a tam bursla kabul edilmiştir.

Özel Marmara İlkokulu ve Ortaokulu, kuruluşundan bu yana Cambridge Üniversitesi İngilizce Dil Yeterlik Sınavları’na katılmakta ve büyük başarılar elde etmektedir. 

  • Bu sınavlar, British Council (İngiliz Kültür Heyeti) tarafından dünyanın her yerinde uygulanmakta olan uluslararası sınavlardır ve sınav ölçütleri uluslararası düzeyde en güvenilir sınavlardır. 
  • Özel Marmara İlköğretim Okulu olarak sekiz yıllık eğitime başladığımız yıldan itibaren her yıl bu sınavlara çok sayıda öğrencimiz katılmakta ve üstün başarılar elde etmektedir.
  • Özel Marmara İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin bu sınavlarda elde ettiği sonuç Türkiye ve İstanbul ortalamalarının üstündedir. 

Uluslararası Konferanslara Türkiye Delegesi Marmara Koleji’nden Avrupa Gençlik Parlamentosu (Eyp) Türkiye 18'inci Seçim Konferansı’na Katılan Öğrencimiz Naime Önal Ülkemizi Yurt Dışında Temsil Etmeye Hak Kazandı.
“Voldemort” final maçlarında yarıştı. Marmara Münazara Kulübü başarılarına yeni bir başarı daha ekledi.
Yeditepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 28 – 29 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Marmara Üniversitesi Liselerarası Münazara Turnuvasına Hain Kostok, Voldemort, Sauron ve Darth Vader isimli dört takımla katılmıştır. Bu takımlardan “Voldemort” takım adıyla 12 IB sınıfı öğrencisi Melisa Ulufi ve 11 B sınıfı öğrencisi Melisa Erben ekonomi, siyaset, hukuk, sağlık, demokrasi gibi konuların yanı sıra fantastik konuların da tartışıldığı turnuvada rakiplerini geride bırakarak finalist olarak yarışmışlardır.

Mayıs ayında IELTS sınavına girerek İngilizce yeterliliklerini ölçmek isteyen öğrencilerimizden sonra, bu defa da öğrencilerimiz 06.06.2015 Cumartesi günü Anglia ve Cambridge FCE sınavlarında ter döktüler. Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesi’nde (CommonEurepean Framework of Reference ) İngilizce dil becerilerini uluslar arası kabul görecek şekilde belgelemek için çalışan ve bu sınavlara giren öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını almasını diliyoruz.

Uluslararası Rotary Değişim Programı sınavlarını kazanan Marmara Koleji 11-D sınıfı öğrencisi Doğa Tekneci, 12. sınıfı Amerika’da okuyacak.

Uluslararası Rotary Derneği’nin Uzun Dönem Gençlik Değişim Programı kapsamında girdiği bir dizi sınavları başarıyla geçen Doğa Tekneci, lise eğitimine 1 Eylül 2015-30 Haziran 2016 tarihleri arasında Amerika’da devam edecektir. Şubat ayında katıldığı 1. Uyum kampını başarıyla tamamlayan Doğa Tekneci adlı öğrencimiz, temmuz ayında da en önemli eğitimleri alacağı 2. Uyum kampına katılacak.

Almanca Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenenAlmanca FIT Sınavına giren tüm öğrencilerimiz başarı göstererek A1 ve A2 seviyesindeki sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Özel Marmara Koleji öğrencilerinden 10A sınıfından Didem Erben, Cansu İpek, Erkan Karaman, Melissa Candan, Bora Urçar, Ceren Erdoğdu ve  Murathan Bayrak, Biyoloji öğretmeni Aslı Didem Demircan’ın rehberliğinde 28 Şubat -1 Mart 2015 tarihlerinde Destination Imagination İstanbul elemelerine katılmıştır.Takımımız,gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik uygulamalarının yanı sıra doğaçlama, tiyatro becerileri, yazı, proje yönetimi, yenilikçilik, takım çalışması ve topluma hizmet alanlarında çalışmalar yapmasını sağlayan yedi ucu açık görevden biri olan CHALLENGE C: FINE ARTS  görevinde Istanbul elemelerinde 3.cülük ödülü kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Özel Marmara Koleji öğrencileri 22-24 Ocak tarihleri arasında Harvard Üniversitesi ve Dubai Amerikan Üniversitesi işbirliği ile  bu yıl üçüncüsü düzenlenen Harvard Model Congress’e (hmcdubai) delege olarak katıldılar. Birleşmiş Milletler toplantılarının bir simülasyonu olarak gerçekleştirilen konferansta bu yıl Amerika Pakistan İlişkileri,Amerika daki ve dünyadaki terör saldırılarından dolayı göçmenlere bakış açısı ve yabancı öğrencilerin ülkedeki durumunun tartışıldığı konferansta hararetli tartışmalar yaşandı.

Özel Marmara Anadolu Meslek Lisesi’nin üç öğrencisi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi tarafından Türkiye genelindeki özel ve resmi ortaokul ve orta öğretim kurumlarını kapsayan    “Yardımseverlik” ana temasında düzenlenen 4.Türkiye Değer Ödülleri’nde Maltepe İlçesi’nde üç dalda birinci oldular.

“Değer Ödülü” kategorisinde Meslek Lisesi 12 A sınıfı öğrencisi Melisa Demir “Hayalimi Paylaş” projesindeki çalışması, “Eser Ödülü” kategorisinde de “Hayalim İstanbul” adlı filmle kısa film dalında 12 A sınıfı öğrencisi Burak Sezer Yıldırım ile “En güzel hediye gülümseme” adlı afişiyle afiş dalında 11 A sınıfı öğrencisi Buse Çelik çalışmalarıyla ilçe birinciliği ödülünü aldılar.

Türkiye Değer Ödülleri, öğrencilerde ve toplumda ahlakî değerler yönünden farkındalık oluşturmayı, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek bilinç kazandırmayı, öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemeyi, evrensel, kültürel ve manevi değerlere sahip olarak, kendisiyle barışık, mutlu ve başarılı bir kişilik kazandırmayı amaçlamaktadır.

13 Mayıs Dil Bayramı nedeniyle düzenlenen “Türkçem Benim Ses Bayrağım” konulu öykü yazma yarışmasında 11. sınıf öğrencilerimizden Büşra Ayoub, “Gözlemleyen” adlı öyküsüyle Maltepe ilçe ikincisi oldu. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MARMARA KOLEJİ ONUR BELGELERİ

9-A TUĞÇE ÖZEN: İngilizce Tiyatro Kulübündeki başarılı performansları ve uyumlu, disiplinli çalışmaları.
11-D ASENA AKBAŞ: İngilizce Tiyatro Kulübündeki başarılı performansları ve uyumlu, disiplinli çalışmaları.
11 IB ARDA BARAN: EYP ve MUN çalışmaları, IB koordinatörlüğüne asistanlık, beyefendiliği ve vazifeşinaslığı.
12 IB CEM ALFRED LEON CANDAN: MUN çalışmaları, IB koordinatörlüğüne asistanlık, beyefendiliği ve vazifeşinaslığı.

MARMARA KOLEJİ BAŞARI BELGELERİ

HAZIRLIK-A BAHADIR ÖZEN: Türkiye Okullar arası satranç turnuvasında, Türkiye Şampiyonu olmuştur.
KOLEJ 9-A LİZAN EKER: Türkiye kış yüzme şampiyonasında 2.lik, okul il yarışmalarında İstanbul 3.lüğü, İsrail ve Romanya’da düzenlenen yüzme şampiyonasında 1.lik elde etmiştir.
KOLEJ 10-C SELİN ÜNSER 3 yıl boyunca başarılı senkronize yüzme milli takımında ülkemizi başarıyla temsil etmiş ve şu dereceleri almıştır:

-Türkiye düet 2.liği
-Milli takımla dünya şampiyonası finali
-Comen cup düet 6.lığı
-Bakü elemeleri 3.lüğü

KOLEJ 10-C İLAYDA BAYAR: Türkiye Artistik Buz Pateni şampiyonası, Cumhuriyet Kupası ve Spor Toto Federasyon Kupası Türkiye 1.liği ve Avrupa 5.liği, Başkent Kupası Türkiye 2.liği ve Balkan 3.lüğü.
Özel Marmara Koleji öğrencilerinden 10A sınıfından Didem Erben, Cansu İpek, Erkan Karaman, Melissa Candan, Bora Urçar, Ceren Erdoğdu ve  Murathan Bayrak, Biyoloji öğretmeni Aslı Didem Demircan’ın rehberliğinde 28 Şubat -1 Mart 2015 tarihlerinde Destination Imagination İstanbul elemelerine katılmıştır.Takımımız,gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik uygulamalarının yanı sıra doğaçlama, tiyatro becerileri, yazı, proje yönetimi, yenilikçilik, takım çalışması ve topluma hizmet alanlarında çalışmalar yapmasını sağlayan yedi ucu açık görevden biri olan CHALLENGE C: FINE ARTS  görevinde Istanbul elemelerinde 3.cülük ödülü kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Veli Mektupları

Siz Değerli Velilerimizden gelen görüş ve yorumları okumak için lütfen tıklayınız.